Fokus radzi: top 3 stylizacje na rozmowę kwalifikacyjną

2018-09-11
Fokus radzi: top 3 stylizacje na rozmowę kwalifikacyjną
Poszukujesz pracy - wysyłasz aplikacje i dopracowałaś swój profil na biznesowych portalach, pokazując headhunterom gotowość do podjęcia współpracy. W międzyczasie pytasz znajomych o możliwości rekomendacji Twojej kandydatury, by docelowo zrealizować nadrzędny cel - spotkanie oko w oko z rekruterem. To wówczas można zaprezentować swoje kompetencje, umiejętności i motywacje do podjęcia pracy. W tej sytuacji liczy się pierwsze wrażenie, bo osoba decyzyjna najpewniej oceni Ciebie w 10 sekund. A statystyki pokazują, że 65% szefów mając wybór pomiędzy dwoma kandydatami o podobnych kwalifikacjach, brało też pod uwagę strój konkretnej osoby. Stylizacja powinna być adekwatna do okazji. Dlatego warto zadbać o właściwie dobrany outfit, który będzie znamionować profesjonalizm, pozostanie elegancki i spójny z profilem miejsca, do którego aplikujesz. Zobacz najlepsze propozycje na rozmowę kwalifikacyjną od Fokus i znajdź tę idealną dla siebie.


Klasyczna sukienka lub elegancka spódnica - jak się ubrać na rozmowę rekrutacyjną do biura?

Wybierając stylizację na spotkanie rekrutacyjne, odbywające się w formalnych okolicznościach - jak bank, biuro, urząd czy kancelaria adwokacka, warto postawić na klasyczne i eleganckie zestawienia. Wpiszą się one wówczas w formalne ramy miejsc. Odpowiednie będą więc stonowane kolory, które podkreślą profesjonalizm rozmówcy - jak czerń szarość albo granat. Dla pań predestynowane są sukienki o długości lekko za  kolana  albo spódnice o gładkiej fakturze, pozbawione printów. Ołówkowy fason w wyrafinowanej granatowej barwie https://fokus.pl/product-pol-21373-Spodnica-olowkowa.html jest zawsze odpowiedni i będzie właściwy dla kobiet w każdym rozmiarze. Ten krój docenią puszyste panie, bo podkreśli kształtne biodra. Kobiety o chłopięcej sylwetce za to będą mogły poczuć się w niej kobieco. By prezentować się profesjonalnie i estetycznie, warto dołączyć klasyczną bluzkę w odcieniu bieli, która uosabia klasę i profesjonalizm. Pamiętając o kulturze danego miejsca i obowiązującym wysoce służbowym dress codzie instytucji finansowych czy sekretariatów, panie powinny zdecydować się na buty na szpilce, które zakrywają stopę i nawet w miesiącach letnich, uzupełnić cały outfit o rajstopy.


Stylizacja na rozmowę rekrutacyjną w mniej formalnym stylu


Rozmowa kwalifikacyjna determinuje konkretny ubiór. Jeśli aplikujesz w miejsce, dla którego charakterystyczne są mniej formalne wymogi, można zastosować elegancję w mniej rygorystycznej wersji. Jeśli będzie to branża niezwiązana z obsługą klienta biznesowego, postaw na elegancką bluzkę, np. beżowej tonacji i spodnie, cygaretki. Zestaw zapewni nieskazitelny wygląd, pozostając komfortowym i mniej sformalizowanym. Będzie też sygnałem dla rekrutera, że kultura bycia organizacji nie jest dla kandydata czymś obcym. Panie mogą na rozmowę ws. pracy wybrać również spódnicę i bluzkę z lżejszych materiałów i w ciekawszych barwach, niż stonowany granat czy tradycyjna czerń. Rekruter zwróci jednak uwagę, gdy dekolt koszuli będzie zbyt duży, a spódnica za krótka - warto więc pozostać w bezpiecznym, biznesowym tonie. Zapewni to w stresującej sytuacji i powodzenie w odbiorze, i komfort dla samej użytkowniczki. Propozycje w stylu smart casual, np. taka składająca się z marynarki, eleganckich spodni i gładkiego topu, będą odpowiednie na rozmowę do agencji pośrednictwa pracy czy jako pracownik stowarzyszeń.


Jak się ubrać na rozmowę o pracę w branży kreatywnej?


Choć strój na rozmowę rekrutacyjną, predestynowany dla kreatywnych profesji - projektantów, architektów wnętrz, pracowników agencji marketingowych czy dziennikarzy - nie rządzi się rygorem formalnym, to ma znamionować i podkreślać nietuzinkową osobowość ubiegających się pracę. Ubiór będzie akcentował nieszablonowe podejście i pomysłowość, przy czym nie może być przesadny. Można więc postawić na kolory - idealna będzie niebieska sukienka i wzory, jak kropki czy groszki. Printy nie przytłoczą całości, ale pozwolą zapamiętać kandydata w gąszczu innych, równie wyrazistych postaci. Buty w stylizacjach na rozmowę kwalifikacyjną do miejsc kreatywnych mogą mieć bardziej intensywną barwę, współgrającą z całością. Fioletowe szpilki świetnie uzupełnią biały t-shirt, czarny żakiet i klasycznie skrojone jeansy.






Outfit należy uzupełnić każdorazowo o nieskazitelny, podkreślający urodę, choć stonowany makijaż, wypielęgnowane paznokcie i włosy, i o dobre nastawienie. To klucz do sukcesu.
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 861 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-08-28
sprawna obsługa, expressowa dostawa
2024-08-14
Obsługa ok. Ale rozmiar się nie zgadza z wymiarami
-10% tylko dla zalogowanych klientów detalicznych
-10% tylko dla zalogowanych klientów detalicznych
Logowanie Rejestracja
pixelpixel